Stomatologija

Oglasna tabla - Anatomija i dentalna anatomija

Oglasna tabla - Anatomija i dentalna anatomija (15)

TERMINI ODRŽAVANJA VJEŽBI IZ ANATOMIJE, PO GRUPAMA 2019/2020 - I SEMESTAR

TERMINI ODRŽAVANJA VJEŽBI IZ ANATOMIJE, PO GRUPAMA - MEDICINA

                                                            2019/2020 - I SEMESTAR

PONEDELJAK:          12,00 - 14,15 (I, II, III GRUPA)               SALA IV

                              14,15 - 16,30 (IV, V, VI GRUPA)                        SALA IV

UTORAK:                 10,15 – 12,30 (VII, VIII, IX GRUPA)      SALA IV

                              12,30 - 14,45 (X, XI, XII GRUPA)                        SALA IV

                              14,45 – 17,00 (XIII,XIV,XV GRUPA)      SALA IV

SRIJEDA:                 08,00 - 09,30 (I, II, III GRUPA)               SALA IV

                              09,30 - 11,00 (IV, V, VI GRUPA)                        SALA IV

                              11,00 -12,30 (VII, VIII, IX GRUPA)        SALA IV

                              12,30 - 14,00 (X, XI, XII GRUPA)                        SALA IV

                              14,00 – 15,30 (XIII,XIV,XV GRUPA)      SALA IV

VJEŽBE POČINJU U PONEDELJAK, 07.10.2019. GODINE

TERMINI ODRŽAVANJA VJEŽBI IZ ANATOMIJE, PO GRUPAMA – DENT. MEDICINA

 

ČETVRTAK:               08,00 - 09,30 (I, II, III GRUPA)               SALA IV

                               09,30 - 11,00 (IV, V, VI GRUPA)                        SALA IV

                                   

VJEŽBE POČINJU U ČETVRTAK, 10.10.2019. GODINE

TERMINI ODRŽAVANJA VJEŽBI IZ ANATOMIJE, PO GRUPAMA - ZDRAV. NJEGA

 

UTORAK:                   08,00 - 10,15 (Z.NJ. i FT- redovni)          SALA IV                           

SRIJEDA:                   16,00 - 18,15 (svi vanredni studenti)     SALA IV

ČETVRTAK:               11,00 - 12,30 (sanit. inž. i mld - redovni) SALA IV

                                12,30 - 14,45 (bab. i rad. teh. - redovni) SALA IV

                                   

VJEŽBE POČINJU U UTORAK, 08.10.2019. GODINE

STUDENTI NA VJEŽBAMA OBAVEZNO MORAJU IMATI BIJELI MANTIL

Pročitaj više...

KALENDAR ISPITNIH ROKOVA IZ ANATOMIJE (ŠKOLSKA 2018/2019)

JANUARSKO-FEBRUARSKI ISPITNI ROK:

01.02.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

15.02.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

APRILSKI ISPITNI ROK:

19.04.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

JUNSKO-JULSKI ISPITNI ROK:

21.06.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

03.07.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

SEPTEMBARSKI ISPITNI ROK:

06.09.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

20.09.2019.                    09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

OKTOBARSKI ISPITNI ROK:

04.10.2019.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

Napomena: Ispit je neophodno prijaviti najkasnije tri dana prije roka u Studentsku službu, a indeks predati najkasnije dva dana prije roka na Katedru za anatomiju.

Studenti su obavezni da najkasnije sedam dana prije ispitnog roka polože integralne kolokvijume.

Banjaluka, 19.11.2018. godine                             Zavod za anatomiju

Pročitaj više...

ТЕМЕ СЕМИНАРА ИЗ ЦЕНТРАЛНОГ НЕРВНОГ СИСТЕМА ЗА СТУДЕНТЕ СТОМАТОЛОГИЈЕ

Датум одржавања: 25.01.2019.. год.у терминима:

ГРУПЕ

ТЕРМИН

1-3

од 10:00 до 11:30

4-5

од 11:30 до 13:00

Студент који излаже семинар

Тема

Група 1: Бојанић Ведрана

Група 4: Пашић Јована

Мождано стабло – грађа, једра кранијалних живаца

Група 1: Цимиротић Ајла

Група 4: Прерад Јелена

Мождано стабло – грађа, ретикуларна формација

Група 2: Граховац Хелена

Група 5: Тепић Кристина

Мождано стабло – грађа, релејна једра

Група 2: Гузијан Душан

Група 5: Tешић Бојана

Моторни путеви ЦНС-а

 

Група 3: Медић Ирена

Сензитивни путеви ЦНС-а

Група 3: Малић Драгана

Чулни путеви ЦНС-а

 

 

ЛИТЕРАТУРА ЗА СЕМИНАР:

  1. Гудовић Р, Кривокућа З, Анатомија ЦНС за студенте стоматологије. Нови Сад 2003
  2. Вујашковић Г и сарадници. Анатомија ЦНС за студенте стоматологије. Београд 2002.
  3. Илић А и аутори. Анатомија ЦНС. Савремена администрација, Београд. 2004.
  4. Малобабић С. Основни принципи функционалне неуроанатомије. Медицински факултет Београд 2007.
  5. Ђорђевић З. Функционална анатомија нервног система, Ниш 1999.
  6. Интернет

Консултације за семинар из ЦНС-а ће се одржавати код сљедећих наставника:

- проф.др Весна Гајанин у термину четвртком од 10,00 часова

- проф. др Горан Спасојевић у термину сриједом од 10,30 часова

Pročitaj više...

ТЕМЕ СЕМИНАРА ИЗ ЛОКОМОТОРНОГ СИСТЕМА ЗА СТУДЕНТЕ СТОМАТОЛОГИЈЕ

Датум одржавања: 06.12.2018. у терминима вјежби

Студент који излаже семинар

Тема

Група 1: Антонић Марина

Група 4: Ножанић Лидија

Viscerocranium- maxilla et mandibula

Група 1: Бабић Александра

Група 4: Околић Наташа

Viscerocranium- os palatinum, os zygomaticum, os lacrimale, os nasale, concha nasalis inferior, vomer, os hyoideum

Група 2: Ереиз Ани

Група 5: Субошић Сарах

КРАНИОФАЦИЈАЛНЕ ДУПЉЕ (носна дупља, очна дупља, сљепоочна јама)

Група 2: Гојковић Богдана

Група 5: Савић Милорад

КРАНИОФАЦИЈАЛНЕ ДУПЉЕ (подсљепоочна јама, усна дупља и птеригопалатинска јама)

Група 3: Митраковић Славица

Темпоромандибуларни зглоб.Биомеханика темпоромандибуларног зглоба.

Група 3: Митраковић Милица

Горњи и доњи зглоб главе. Биомеханика горњег и доњег зглоба главе

 

ЛИТЕРАТУРА ЗА СЕМИНАР:

  1. Мијач М, Благотић М, Ђорђевић Љ, Теофиловски Г. АНАТОМИЈА ЧОВЕКА, ОСТЕОЛОГИЈА. Савремена администрација Београд, 2008.
  2. Бошковић М. АНАТОМИЈА ЧОВЕКА- ДЕСКРИПТИВНА И ФУНКЦИОНАЛНА. Научна KMД, Београд 2003.
  3. Крмпотић-Неманић Ј, Марушић А. АНАТОМИЈА ЧОВЈЕКА. Медицинска наклада Загреб, 2004.
  4. ДРУГА ДОСТУПНА ЛИТЕРАТУРА

Консултације за семинар из локомоторног система ће се одржавати код сљедећих наставника:

- проф.др Весна Гајанин у термину четвртком од 10,00 часова

- проф. др Горан Спасојевић у термину сриједом од 10,30 часова

Pročitaj više...

O B A V J E Š T E NJ E - ANATOMIJA

OBAVJEŠTAVAJU SE STUDENTI GENERACIJE 2017/18 I RANIJIH ŠKOLSKIH GODINA, A KOJI IMAJU NEPOLOŽENE MALE KOLKVIJUME IZ ANATOMIJE, DA MOGU POLAGATI KOLOKVIJUME U DOSADAŠNJIM TERMINIMA KOD DOC. DR ZLATANA STOJANOVIĆA I DOC. DR IGORA SLADOJEVIĆA I U NOVOM TERMINU SVAKE SRIJEDE U 10,00 SATI U SEMINARSKOJ SALI BROJ III KOD PROFESORA.

Banjaluka, 01.11.2018. godine                                   Zavod za anatomiju

Pročitaj više...

TERMINI ODRŽAVANJA VJEŽBI IZ ANATOMIJE, PO GRUPAMA - STOMATOLOGIJA

ČETVRTAK:               08,00 - 09,30 (I, II, III GRUPA)               SALA IV

                                    09,30 - 11,00 (IV, V, VI GRUPA)                        SALA IV

                                   

VJEŽBE POČINJU U ČETVRTAK, 18.10.2018. GODINE

Pročitaj više...

OBAVJEŠTENJE U VEZI SA MALIM KOLOKVIJUMIMA - ANATOMIJA

Od 02.07.2018.godine kolokvijumi koji su polagani kod asist.dr Mirke Šarović Vukajlović će se polagati prema sljedećem rasporedu:

STUDENTI ŠKOLSKE 2017/2018 godine

STUDIJSKI PROGRAM

 

MEDICINA

-grupe I-VI u terminima doc.Sladojevića

-grupe VII-XII u terminima doc.Stojanovića

STOMATOLOGIJA

sve grupe u terminima doc.Sladojevića

FARMACIJA

sve grupe u terminima doc.Stojanovića

ZDRAVSTVENA NJEGA

sve grupe u terminima doc.Stojanovića

STUDENTI STARIJIH GODINA (svi studijski programi):

-prvi termin vježbi- u terminima doc.Sladojevića

- drugi termin vježbi- u terminima doc.Stojanovića

Banjaluka, 29.06.2018.god.                                              Zavod za anatomiju

Pročitaj više...

IZMJENA KALENDARA JESENJH ISPITNIH ROKOVA NA KATEDRI ZA ANATOMIJU

SEPTEMBARSKI ISPITNI ROK:

03.09.2018.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

17.09.2018.                    09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

OKTOBARSKI ISPITNI ROK:

08.10.2018.                   09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENA NJEGA

                             10,00 SATI - STOMATOLOGIJA I FARMACIJA

Napomena: Ispit je neophodno prijaviti najkasnije tri dana prije roka u Studentsku službu, a indeks predati najkasnije dva dana prije roka na Katedru za anatomiju.

Studenti su obavezni da najkasnije sedam dana prije ispitnog roka polože integralne kolokvijume.

 

 

Banjaluka, 20.06.2018. godine                             Zavod za anatomiju

Pročitaj više...

O B A V J E Š T E NJ E

OBAVJEŠTAVAJU SE STUDENTI DA ĆE SE PREDISPITNE VJEŽBE IZ ANATOMIJE ODRŽATI U PETAK, 13.04.2018. GODINE SA POČETKOM U 09,00 SATI.

            OBAVEZAN BIJELI MANTIL.

Banjaluka, 02.04.2018. godine                                               Zavod za anatomiju

Pročitaj više...

O B A V J E Š T E NJ E

        OBAVJEŠTAVAJU SE STUDENTI DA JE TERMIN ZA UČENJE KOŠTANIH PREPARATA PETKOM OD 09,00 - 13,00 SATI.     - (SEMINARSKA-DISEKCIONA SALA IV).          OBAVEZAN INDEKS I BIJELI MANTIL.

Banjaluka, 22.03.2018. godine                                   Zavod za anatomiju

Pročitaj više...
Pretplatite se na RSS feed

Log in