Zdravstvena njega

Oglasna tabla - zdravstvena njega

Oglasna tabla - zdravstvena njega (733)

Potkategorije

APSOLVENTSKI ROKOVI

Apsolventski rokovi za Kliničku farmakologiju (samo za stud.medicine i z. njege)

  1. 29.11.2019 u 9.00 na MF
  2. 27.12.2019 u 9.00 na MF
  3. 27.03.2020. u 9.00 na MF
  4. 29.05.2020. u 9.00 na MF

Studenti se moraju prijaviti elektronski (Bolonja) ili u Stud. službu (SPP)

Izvlačenje ispitivača je prvog ponedeljka u mjesecu kada je apsolventski rok.

Apsolventski rokovi za farmakologiju (samo za stud. farmacije i med. SPP)

  1. 29.11.2019 u 9.00 na MF
  2. 30.12.2019 u 9.00 na MF
  3. 26.03.2020. u 9.00 na MF
  4. 28.05.2020. u 9.00 na MF

Studenti se moraju prijaviti elektronski (Bolonja) ili u Stud. službu (SPP)

Izvlačenje ispitivača je prvog ponedeljka u 12h mjesecu kada je apsolventski rok. U apsolventskim rokovima je samo usmeni ispit ( mogu izaći stud. koji su položili pismeni i praktični).

 

 

 

Šef Katedre

Prof. Svjetlana Stoisavljević Šatara

 

Pročitaj više...

APSOLVENTSKI ROKOVI

Apsolventski rokovi za Kliničku farmakologiju (samo za stud.medicine i z. njege)

  1. 29.11.2019 u 9.00 na MF
  2. 27.12.2019 u 9.00 na MF
  3. 27.03.2020. u 9.00 na MF
  4. 29.05.2020. u 9.00 na MF

Studenti se moraju prijaviti elektronski (Bolonja) ili u Stud. službu (SPP)

Izvlačenje ispitivača je prvog ponedeljka u mjesecu kada je apsolventski rok.

Apsolventski rokovi za farmakologiju (samo za stud. farmacije i med. SPP)

  1. 29.11.2019 u 9.00 na MF
  2. 30.12.2019 u 9.00 na MF
  3. 26.03.2020. u 9.00 na MF
  4. 28.05.2020. u 9.00 na MF

Studenti se moraju prijaviti elektronski (Bolonja) ili u Stud. službu (SPP)

Izvlačenje ispitivača je prvog ponedeljka u 12h mjesecu kada je apsolventski rok. U apsolventskim rokovima je samo usmeni ispit ( mogu izaći stud. koji su položili pismeni i praktični).

 

 

 

Šef Katedre

Prof. Svjetlana Stoisavljević Šatara

 

Pročitaj više...

Ispitni rokovi iz Dermatovenerologije za školsku 2019/2020 god

 
KATEDRA ZA DERMATOVENEROLOGIJU

DATUMI ISPITA U ZIMSKO- LJETNOM SEMESTRU šk. 2019/2020 god.

Odsjek medicina, stomatologija i zdravstvena njega    

JANUAR 2020 god.                                         30.01.                                       9:00     Bolonja + SPP

FEBRUAR 2020 god.                                         13.02.                                       9:00     Bolonja + SPP

MART       2020 god                                        19.03.                                        9:00     SPP

APRIL       2020 god.                                       23.04 .                                          9:00    Bolonja + SPP

MAJ        2020 god.                                      21.05.                                             9:00   SPP

JUNI        2020. god.                                     18.06.                                         9:00   Bolonja + SPP

JULI        2020. god.                                      09 .07.                                          9:00   Bolonja

SEPTEMBAR 2020.. god.                               03.09.                                            9:00 Bolonja

SEPTEMBAR 2020. god.                             25 .09.                                            9:00   Bolonja

OKTOBAR   2020 god.                                  08 .10.                                      9:00   Bolonja + SPP

NOVEMBAR 2020. god.                                  19.11.                                                    9:00 SPP

DECEMBAR 2020.god.                                     17. 12.                                                    9:00 SPP

Ispiti se održavaju u Medicinskom specijalističkom centru, Medicinskog fakulteta Banja Luka- kampus Univerziteta-suteren paviljona IV                                                                                                                                                                                            

Pročitaj više...

Plan i raspored predavanaj iz Patofiziologije

 

УНИВЕРЗИТЕТ У БАЊОЈ ЛУЦИ

МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

Катедра за Патолошка физиологију

 

Школска година

Предмет

Шифрапредмета

Студијски програм

Циклус студија

Година студија

Семестар

Број студената

Број група за вјежбе

2019/2020.

Патофизиологија

 

Здравствена њега, Физиотерапија, Бабиштво*, Радиотерапија, МЛД*

Први

Друга

III

76

11 ЗЊ, 14 ФТ, 9 Б, 28 РТ, 14 МЛД

6

ПЛАН И РАСПОРЕД ПРЕДАВАЊА

Седмица

Предавање

Тематска јединица

Дан

Датум

Вријеме

Мјесто одржавања

Ч

Наставник

I

П1

-          Увод у патофизиологију, етиологија и патогенеза, здравље, болест и смрт

Четвртак

10.10.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др Милорад Вујнић

II

П2

Етиолошки фактори

Четвртак

17.10.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

III

П3

Запаљење. Шок. Канцерогенеза

Четвртак

24.10.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Проф. др Дарко Голић

IV

П4

Поремећаји метаболизама протеина, липида и угљених хидрата

Четвртак

31.10.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

V

П5

Поремећаји метаболизма воде и електролита. Поремећаји ацидо-базне равнотеже

Четвртак

07.11.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Проф. др Д. Голић

VI

П6

Поремећаји имуног система. Аутоимуност. Алергијске реакције.

Четвртак

14.11.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Проф. др Д. Голић

VII

П7

Тест колоквијум I

Четвртак

21.11.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

VIII

П8

Патофизиологија ендокриног система

Четвртак

28.11.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

IX

П9

Патофизиологија кардиоваскуларног система

Четвртак

05.12.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Проф. др Д. Голић

X

П10

Патофизиологија респираторног система

Четвртак

12.12.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Проф. др Д. Голић

XI

П11

Патофизиологија дигестивног система

Четвртак

19.12.2019.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Проф. др Д. Голић

XII

П12

Патофизиологија уропоетског система

Четвртак

26.12.2019.

15:00 – 6:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

XIII

П13

Патофизиологија хематопоетског система. Поремећаји коагулације.

Четвртак

16.01.2020.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

XIV

П14

Патофизиологија нервног система

Четвртак

23.01.2020.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

XV

П15

Тест колоквијум II

Четвртак

У договору са студ.

15:00 – 16:30

Сала ПИО РС

2

Доц. др М. Вујнић

П1, П2, ...., П15 – Предавање прво, Предавање друго, ..., Предавање петнаесто, Ч – Часова

*Медицинско лабораторијска дијагностика

Будући да програму наставе МЛД има додатних 15 часова предавања (3 часа седмично у зимском семестру) за њих ће бити додатна настава у терминима:

Пон., 04.11.2020. Семинарска сала 1     15:00 – 17,15 Поремећаји протеина плазме, липоппротеина и патофизиологија хипергликемије   Проф. др Нела Рашета Симовић

Пон., 18.11.2020. Семинарска сала 1     15:00 – 17:15 Патофизологија електролитних поремећаја и АБ равнотеже                                       Проф. др Нела Рашета Симовић

Пон., 02.12.2020. Семинарска сала 1     15:00 – 17:15 Патофизиологија поремећаја хепатобилијарног система                                              Проф. др Нела Рашета Симовић

Пон, 16.12.2020. Семинарска сала 1       15:00 – 17:15 Патофизиологија мокраћног синдрома.                                                                           Проф. др Нела рашета Симовић

Пон,,30.12.2020. Семинарска сала 1       15:00 – 17,15 Патофизиологија анемија, леукемија и поремећаји хемостазе                                      Проф. др Нела Рашета Симовић

ПЛАН ВЈЕЖБИ

Седмица

Вјежба

Тип вјежбе

Тематска јединица

I

В 1

ТВ

Уводна вјежба, функционалана испититивања, допунске дијагностичке методе

II

В 2

ТВ+ ПБ

Дјеловање физичких етиолош. фактора, механизми терморегулације, хипо и хипертермија

Поремећаји локалне циркулације, артеријска и венска хиперемија, тромбоза и емболија

III

В 3

ТВ + ПВ

Патофизиологија запаљења, локални и системски занци, медијатори запаљења, грознице, температурне криве, одређиванје седиментације

IV

В 4

ТВ

Поремећај метаболизма протеина, угљених хидрата и липида

V

В 5

ТВ+ ПБ

Поремећај метаболизма воде и електролита, поремећај ацидобазне равнотезе, регулација јона калцијума

VI

В 6

ТВ + ПВ

Функционално испитиванје кардиоваскуларног система, електрокардиографија, поремећаји ритма, инфаркт миокарда

VII

В 7

ТВ + ПВ

Функционално испитиванје дигестивног система, поремећаји метаболизма билирубина, билирубинске пробе у серуму и урину.

Функцинално испитивање егзокриног панкреаса, одређивање активности амилазе у урину

VIII

В 8

ТВ + ПВ

Фунционално испитивање црвене крвне лозе, ККС, микроскопски преглед периферног размаза крви, анемије

IX

В 9

ТВ + ПВ

Фунционално испитивање бијеле крвне лозе, ДКС периферни размаз крви , леукемије

X

В 10

ТВ + ПВ

Функционално испитивање хемостазног система, испитивање поремећаја фактора коагулације, дијагностичке методе поремећаја броја и функције тромбоцита

XI

В 11

ТВ + ПВ

Функционално испитивање бубрежно мокраћног система, физикални преглед урина, седимент урина, клиренс креатинина

XII

В 12

ТВ

Функционално испитивање поремећаја респираторног система, испитивање вентилацијских функција плућа

XIII

В 13

ТВ

Фунционално испитивање поремећаја нервног система, испитивање ликвора, електрофизиолошка тестирања нервног система

XIV

В 14

ТВ

Провјера знања, колоквијум, семинар

В1, В2, ...., В15 – Вјежба прва, Вјежба друга, ..., Вјежба петнаеста,

ТВ – Теоријска вјежба, ПВ – Практична вјежба

 

 

РАСПОРЕД ВЈЕЖБИ

Група

Дан

Вријеме

Мјесто одржавања

Ч

Сарадник

Г I Бабиштво*

Понедељак (на другу седмицу)

16:30 – 18:00

Практикум за Патолошку физиол.

2

Недић Бојана, стручни сарадник

Г I Радиотерапија

Г I Физиотерапија

Уторак

16:30 – 18:00

18:00 – 19:30

Практикум за Патолошку физиол.

4

Недић Бојана, стручни сарадник

Г II Радиотерапија

Г I МЛД

Г I Здравствена њега

Сриједа

15:00 – 16:30

16:30 – 18:00

18:00 – 19:30

Практикум за Патолошку физиол.

6

Недић Бојана, стручни сарадник

Г I, Г II, – Група прва, Група друга,

Ч – Часови

*По курикулуму студијског програма Бабиштво предвиђен 1 час вјежби седмично, а вјежбе ће се одржавати сваке 2 седмице у трајању 2 шк. часа у 7 термина.

                                                                                                                                                                                                     ШЕФ КАТЕДРЕ:

                                                                                                                                                                     Проф. др сц. мед. Нела Рашета Симовић

Pročitaj više...

KALENDAR ISPITNIH ROKOVA IZ ANATOMIJE (ŠKOLSKA 2019/2020)

JANUARSKO-FEBRUARSKI ISPITNI ROK:

31.01.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

11.02.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

APRILSKI ISPITNI ROK:

16.04.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

JUNSKO-JULSKI ISPITNI ROK:

19.06.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

03.07.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

SEPTEMBARSKI ISPITNI ROK:

04.09.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

18.09.2020.           09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

OKTOBARSKI ISPITNI ROK:

02.10.2020.          09,00 SATI - MEDICINA I ZDRAVSTVENE NAUKE

                             10,00 SATI – DENTALNA MEDICINA I FARMACIJA

Napomena: Ispit je neophodno elektronski prijaviti najkasnije dva dana prije roka u Studentsku službu, a indeks predati najkasnije dva dana prije roka na Katedru za anatomiju. (Provjeriti elektronsku prijavu u Studentskoj službi jer naknadne prijave neće biti)

Studenti su obavezni da najkasnije sedam dana prije ispitnog roka polože integralne kolokvijume.

Banjaluka, 30.10.2019. godine                             Zavod za anatomiju

Pročitaj više...
Pretplatite se na RSS feed

Log in