Млади истраживач из Јапана ступио у радни однос на Медицинском факултету

Доц. др Радован Кукобат, млади истраживач из Јапана, потписао је Уговор о раду којим је ступио у радни однос на Медицинском факултету Универзитета у Бањој Луци.

Проф. др Ранко Шкрбић, декан Медицинског факултета, каже да је изузетно задовољан потписивањем овог Уговора.

 „Уговор смо потписали са младим колегом који се након девет година боравка у Јапану, гдје је стекао и докторат и имао успјешну истраживачку каријеру, вратио у нашу земљу. Ово је, такође, признање да оно што овдје радимо, радимо добро“,  рекао је професор Шкрбић.

Према његовим ријечима, Медицински факултет Универзитета у Бањој Луци ствара услове да људи који се враћају из иностранства, могу да раде на идентичан или сличан начин.

Доцент Кукобат се захвалио декану проф. др Ранку Шкрбићу.

„Драго ми је што ћу имати прилику да радим у Центру за биомедицинска истраживања на овом факултету. Ријеч је о Центру који је изузетно добро опремљен и који може да се упореди са било којим Центром овог типа у свијету. Трудићу се да своје искуство и знање примијеним овдје и да допринесем развоју квалитета науке у Српској“,  поручио је доцент Кукобат.

Доц. др Радован Кукобат завршио је основне и мастер студије на Технолошком факултету Универзитета у Бањалуци. Докторске студије је наставио у Јапану на Универзитету Шиншу у Нагану, гдје као изванредан студент стиче звање доктора наука. Под менторством професора Кацумија Канеко одбранио је докторску дисертацију на тему “Дизајн дисперзаната помоћу сол-гел хемије за једнозидне угљеничне нанотубе и њихова потенцијална примјена”.

Након девет година истраживачког рада у Јапану и 15 објављених радова у престижним индексираним часописима, доцент Кукобат се враћа у Бањалуку. Своју научну каријеру наставиће на Медицинском факултету Универзитета у Бањалуци у Центру за биомедицинска истраживања, као и на позицији наставника на студијском програму фармација.

У Центру за биомедицинска истраживања, доцент Кукобат ће се бавити испитивањем алумино-силикатних материјала и могућностима њихове примјене у фамацеутским производима.