СТУДЕНТСКИ САВЕЗ МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА

ССМФ постоји од 1998. године, основао га је садашњи продекан за наставу на Медицинском факултету проф. др Ненад Понорац. Представља организацију чији је основни циљ заштита права и интереса студената сва четири смјера Медицинског факултета и побољшање услова студирања. Једна од главних улога и настојања ССМФ-а је унапређење наставног процеса. ССМФ се може похвалити чињеницом да важи за најорганизованији и најјачи Савез на овим просторима, да су наши чланови иницијатори и оснивачи Студентског парламента Универзитета у Бањој Луци, да студентима МФ помажемо да посјећују конгресе и семинаре широм свијета, итд. Поред тога ССМФ ради и на анимирању студената омогућавајући им да се укључе и активно дјелују кроз четири секције, тако да данас има око 2500 чланова од чега је преко 100 активних чланова.

Руководство ССМФ-а:

  • предсједник ССМФ-а Милан Ступар
  • потпредсједник Игор Пашић
  • предсједник Скупштине ССМФ-а Лука Змијањац
  • генерални Секретар Милица Шормаз

ССМФ данас:

Данас је ССМФ организација чији је основни циљ заштита права и интереса студената сва четири смјера Медицинског факултета и побољшање услова студирања. Једна од главних улога и настојања ССМФ-а је унапређење наставног процеса. ССМФ се може похвалити чињеницом да важи за најорганизованији и најјачи Савез на овим просторима, да су наши чланови иницијатори и оснивачи Студентског парламента Универзитета у Бањој Луци, да студентима МФ помажемо да посјећују конгресе и семинаре широм свијета, итд. Поред тога ССМФ ради и на анимирању студената омогућавајући им да се укључе и активно дјелују кроз шест секција, тако да данас има око 2500 чланова од чега је преко 100 активних чланова.

СЕКЦИЈЕ ССМФ- а:

ОРГАНИЗАЦИЈА ЦРВЕНОГ КРСТА НА МЕДИЦИНСКОМ ФАКУЛТЕТУ је основана 2023. године да би се студентима Медицинског факултета пружила прилика да науче правилно пружати прву помоћ. Данас броји око 50 чланова, десетак инструктора прве помоћи, реалистичког приказа повреда, стања и обољења, репродуктивног здравља и безбједности и спасилаштва на води. Годишње се орданизује седам циклуса едукације, а ко је заинтересован може се пријавити у просторијама ССМФ.

Координатор: Марко Јовић

ЖУРНАЛИСТИЧКА СЕКЦИЈА (ЖС) је поново почела са радом у јулу 2007. године.Секција концентрише свој рад првенствено на „Лимфи“, часопису студената Медицинског факултета. Часопис излази једном у семестру. Лимфа има концепт студентског часописа, што укључује текстове о активностима Савеза, студентску проблематику, актуелности са универзитета, итд. Секција има шеснаест сталних чланова са још десетак спољних сарадника међу којима има студената, координатора других секција И професора са МФ.

Координатор: Давид Малешевић

СЕКЦИЈА ЗА НАУЧНО-ИСТРАЖИВАЧКИ РАД (СНИР) је послије дуже паузе почео са радом у јуну 2006. године и данас броји двадесет чланова. Наши студенти су били активни и пасивни учесници конгреса широм Европе и свијета.

Координатор: Петар Дујковић

СПОРТСКА СЕКЦИЈА (СС) је основана 2000. године и данас броји око 80 чланова у седам подсекција (спортова): фудбал, кошарка, одбојка, рукомет, атлетика, тенис и шах. Екипе су учетвовале на бројним такмичењима, међу којима се посебно истичу Универзијаде и Медицинијаде. Најтрофејнији спортови су атлетика и шах. Сви они који то желе, могу да се учлане у просторијама ССМФ у једну од секција.

Координатор: Лука Новак

СТУДЕНТСКИ ДАНИ МЕДИЦИНЕ 2024:

Први пут у Бањој Луци 2024. године Савез студената Медицинског факултета организовао је СТУДЕНТСКЕ ДАНЕ МЕДИЦИНЕ. Ови дани су посвећени промоцији иновација, размјени знања и изградњи веза између студената медицине, стручњака и релевантних институција. Кроз 10 предавања врхунских стручњака из различитих области, као и кроз велики број практичних радионица на овој манифестацији је учестововало око 100 студената Медицинског факултета Бања Лука, као и 5 студената Медицинског факултета Фоча.

ЈОШ НЕКИ ОД НАЈВАЖНИЈИХ ПРОЈЕКАТА ССМФ-А, РЕАЛИЗОВАНИ У СКОРИЈЕ ВРИЈЕМЕ СУ:

  • 1. Медицинијада 2023, 2024
  • 2. Ултрафест 2023 (у организацији са студентима из Марибора)
  • 3. Пројекат “365 дана са ХиВ-ом: Едукација и превенција”
  • 4. Велики број предавања о ријетким болестима у сарадњи са УНФПА

КОНТАКТ