Обавјештење за студенте свих студијских програма

Присуство настави
Редовни студенти су обавезни присуствовати свим видовима наставе, предавања- 80% присутности. Толерише се изостанак са 1 вјежбе/семестар. Уколико студент изостане са вјежби до 50%, уз оправдан разлог, може колоквирати вјежбе. Ако изостанке не може оправдати или ако има више од 50% изостанака са вјежби, не може колоквирати и добити овјеру семестра из предмета фармакологија или клиничка фармакологија.
Ванредни студенти морају остварити 50% присуства на сваком појединачном виду наставе.
Испити-фармакологија
У току наставе имамо континуирану провјеру знања која се одвија путем теста. На континуирану провјеру знања имају право изаћи сви студенти без обзира имају ли „чисту“ претходну годину. Први тест обухвата градиво из опште фармакологије, фармакологије ЦНС и фармакологије АНС. За студенте сестринства, бабиштва и физиотерапије осим горе наведених области, тест обухвата и градиво које су обрадили на вјежбама до термина теста. Тест полажу студенти свих студијских програма крајем зимског семестра, осим студената сестринства, бабиштва и физиотерапије који га полажу крајем децембра. Студентима је омогућено да два пута полажу тест. Само студенти који положе први тест имају право изаћи на други тест, крајем маја, који обухвата пређено градиво у љетњем семестру. За студенте сестринства, бабиштва и физиотерапије други тест је крајем јануара и обухвата фармакологију КВС, крви,витамина и електролита, фармакологију дигестивног, респираторног система и хормона, хемиотерапеутике и одабрана поглавља токсикологије, као и градиво са вјежби. Студенти медицине, фармације и стоматологије полажу и практични испит, крајем маја, који обухвата градиво са вјежби обрађено у току зимског и љетњег семестра.
Положени тестови и практични „важе“ једну школску годину (нпр.ако сте тест положили у јуну,2021.год.,тест важи до октобра 2022.год.)
За студенте медицине и фармације положени тестови и практични су услов за излазак на завршни, усмени испит.
За студенте сестринства, бабиштва, физиотерапије и стоматологије завршна оцјена се формира на основу резултата теста и практичног (за стоматологе). Највиша оцјена је 8 (осам), а за вишу оцјену мора се ићи на усмени испит.

Клиничка фармакологија
Студенти медицине полажу усмени испит.
Студенти стоматологије и здравствених смјерова, у оквиру континуиране провјере, полажу тест. Највиша оцјена коју могу добити је 8 (осам), за вишу оцјену морају на усмени. Ако не положе у оквиру континуиране провјере тест, касније, у редовним испитним роковима полажу усмено. На континуирану провјеру знања имају право изаћи сви студенти без обзира имају ли „чисту“ претходну годину.
Положен тест „важи“ једну школску годину.